Sauna

Pronájem celé sauny

pro hosty penzionu60 min. 1-4 osoby250,-Kč celá sauna
pro ostatní návštěvníky60 min. 1-4 osoby350,-Kč celá sauna
každých dalších započatých 30 min100,-Kč

Saunování – pokyny pro návštěvníky

Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prosředek ke zvyšování kondice.


Příprava

Před vstupem do sauny si odložte veškeré oblečení, osprchujte se mýdlovou vodou a tělo osušte.


Saunování

Pro regenerační účely se doporučuje teplota vzduchu mezi 80 – 100 stupni.Vyšší teplota je nevhodná. Nejvyšší teplota je u stropu až 110 stupňů a nejnižší na podlaze – okolon 40 stupňů. Usedněte nebo si lehněte na některou z lavic, která Vám nejlépe vyhovuje. Optimální teplota pro začátečníky by měla být cca 75 stupňů. Při saunování se lehce masírujte.Délka pobytu je značně rozdílná, většinou se hovoří okolo 10 minut. Je třeba zdůraznit, že při saunování dětí dochází k přehřátí velmi rychle a tedy i délka pobytu v potírně musí být úměrně kratší.Spolehlivým ukazatelem skončení pobytu v potírně je nástup mohutného pocení. V sauně Vám musí být příjemně.


Ochlazování

Po saunování použijte studenou sprchu, se kterou vždy začínejte od dolních končetin. Po určité době začne každý pociťovat chlad, někdy až mrazení a bodání, a to je ten nejlepší okamžik pro ukončení procedury. Po usušení je možno vykonat několik relaxačních protahovacích pohybů. Odpočiňte si a podle osobní potřeby vstupte opět do sauny. Během odpočinku nezapomeňte doplňovat tekutiny!


2 a 3 fáze saunování

Pro správný účel kvalitního saunování se snažte saunovací proces opakovat 3x. Po 3 fázi saunování se důkladně osprchujte mýdlem a odpočiňte si.


Ošetření pokožky a následná relaxace

Ošetřete si vysušenou pokožku krémem nebo olejem. Dopřejte si příjemnou relaxační masáž a klidnou chůzi na čerstvém vzduchu.